PIRTYS

          Varėnos sporto centre įrengtos trys skirgingos pirtys:

    • Garinė pirtis. Ši pirtis sukuria ypatingą jausmą. Čia apjungiama tradicinė turkiška pirtis ir aromaterapija su natūralių esencijų papildais. Įdomus garinės pirties elementas – žvaigždėtas dangus, primenantis naktinį dangų. Garinėje pirtyje išskiriama itin didelė, iki 100 proc. drėgmė esant gana žemai apie 45–50°C temperatūrai. Šioje pirtyje puikiai atsipalaiduoja įsitempę raumenys, didėja ištvermė ir darbingumas, palengvėja kvėpavimas, atsiveria odos poros, gerėja kraujotaka. Po procedūros garinėje pirtyje jausitės pailsėję ir kupini jėgų.
    • Infraraudonųjų spindulių pirtis. Ji šildo žmogaus kūno audinius šiluminiais spinduliais. Mūsų organizmo ląstelių atomai infraraudonųjų spindulių šilumą panaudoja medžiagų apykaitai spartinti organizme, o tai gerina organų veiklą. Prasiskverbdami į odą, infraraudonieji spinduliai sušildo raumenis, kaulus, sąnarius ir kitus audinius iš vidaus. Infraraudonųjų spindulių pirtyje pirmąsias 10–20 minučių žmogus nieko nejaučia, tik paspartėja kraujo apytaka. Vėliau atsiranda regimieji požymiai – prakaitavimas esant apie 40–60 °C temperatūrai. Po seanso infraraudonųjų spindulių pirtyje pagražėja veido spalva, išsilygina raukšlės, oda atjaunėja, randai sušvelnėja, mažėja celiulito sankaupos.
    • Sauna. Ji gerina ištvermingumą, judesių koordinaciją, taip pat puikiai veikia kaip raminanti priemonė – atsipalaiduoja raumenys ir išnyksta nuovargis, gerina nuotaiką, suaktyvina kraujo apytaką, skatina organizmo atsparumą. Saunoje nuo odos, plaukų pašalinami susikaupę nešvarumai, prakaitas, odos riebalų perteklius. Čia žmogaus organizmas grūdinamas, stiprinamos įvairios jo funkcijos. Kaitinantis saunoje, suaktyvėja organizmo medžiagų, druskų ir ypač vandens apykaita. Veikiant aukštai saunos temperatūrai, daug vandens išsiskiria pro plaučius iškvepiant orą. Gausiai prakaituojant atsikratoma šlakų, oda tampa lygesnė ir stangresnė, sumažėja raukšlių. Pasikaitinus saunoje (temperatūra 80–90°C), reikia labai gerai nusiprausti po dušu ir panirti į vėsų baseino vandenį. Saunoje geriausia kaitintis po 2–3 kartus su pertraukomis, taip šios malonios procedūros rezultatas bus dar geresnis. Kaitinimasis saunoje – idealus būdas palepinti savo kūną ir sielą!

         Po pirčių procedūrų galima pasinaudoti kontrastiniu dušu.